Навчальний процес

"Піклування про здоров’я - найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили".

...В.О. Сухомлинський.

Виконуючи Закон України «Про дошкільну освіту» робота ДНЗ направлена на виконання основних завдань дошкільної освіти відповідно ст. 7 Закону, а саме:

– збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я  дитини;

– виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини,

поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови;

– формування особистості дитини, розвиток їх творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.

Дошкільний заклад працює за програмою «Українське дошкілля». Педагоги у своїй роботі  використовують альтернативні програми та технології дошкільного виховання: програму « Дитина», програму « Зернятко», різні прийомі та методики малювання ТРВЗ, методичні рекомендації з фізичного виховання М.М. Єфименко.

Вихователі працюють над головними проблемами сьогоднішнього дня – гуманізацією виховного процесу, інтеграцією родинного та суспільного виховання дитини, вирішенням питань по охороні життя і здоров’я дітей, впровадженню громадянського виховання в умовах розвитку української державності, формування освіченої творчої особистості.

Продовжується робота над обласною науково-методичною проблемою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості (4-етап).

Однією з ефективних технологій, що сприяють оновленню модернізації освітньої системи є технологія психолого-педагогічного проектування. Звернення до методу проектів є закономірним, тому що педагогічні працівники використовують метод як педагогічну технологію в нових умовах освітнього середовища. «Головна мета національної дошкільної освіти – створити сприятливі умови для особистісного ставлення і творчої самореалізації кожної дитини, формування її життєвої компетентності, розвитку в неї ціннісного ставлення до світу Природи, Культури, Людей, Самої Себе». [Коментар до Базового компонента дошкільної освіти в Україні]. Колективом дошкільного закладу було організовано і проведено семінар-практикум «Розвиток творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку».

Проводяться тижні безпеки дитини, основною метою яких є надання дітям елементарних знань про себе, навколишнє середовище, надзвичайні ситуації, безпеку життєдіяльності та формування навичок само та взаємодопомоги.

Діти розвивають свої творчі здібності в гуртках:

- танцювальний «Віночок»;

- творчий «Талановиті руки»;

- оздоровча гімнастика.

Головним пріоритетом в роботі ДНЗ постає співпраця з родинами, активне залучення сім’ї до навчально-виховного процесу, гуманізація відносин між членами родини та працівниками ДНЗ. У роботі за батьками використовуються такі форми роботи, як дні відкритих дверей, круглі столи, вечори запитань та відповідей анкетування тощо. Готовність дитини до школи – один із результатів якісної дошкільної освіти. Виявилося, що не тільки вміння читати, писати й рахувати цікавить батьків, алей уміння дитини адаптуватися в соціальному середовищі.

Педагогічний колектив продовжує роботу по реалізації державної політики в галузі навчання і виховання Національної доктрини розвитку освіти, Концепції громадянського виховання.